G Noktası Büyütme Ankara

  G noktası olarak adlandırılan, vajina içerisindeki kabarık dokulu kısım, cinsel uyarılma açısından hassas olan bir bölgedir. Bu bölgenin uyarılması, kadınlarda cinsel birliktelik sırasında alınan hazzın artmasına ve orgazmın kolaylaşmasına katkı sağlar. Ancak, genetik faktörler veya zamana bağlı olarak, G noktasının deforme olması söz konusu olabilmektedir. Tepecik benzeri bu yapının, deforme olarak silikleşmesi ise cinsel hazda azalma ve orgazm güçlüğüne neden olabilir. G noktası büyütme Ankara işlemi, bu gibi durumlarda uygulanarak, kadınlarda ortaya çıkan orgazm güçlüğü benzeri problemlerin giderilmesinde etkili olur. Bir tür dolgu maddesinin, silikleşen bölgeye enjekte edilmesi ile gerçekleştirilen G noktası büyütme işlemi, jinekolojik bir estetik müdahaledir. G-shot veya orgazm aşısı olarak da adlandırılır.

  Yazımızın devamında G noktası büyütme ile ilgili detaylı bilgi bulabilirsiniz. Ankara G noktası büyütme işlemi için kliniğimizle iletişime geçebilir ve Op. Dr. Meral Sönmezer’den randevu alabilirsiniz.

  G Noktası Nedir?

  G noktası; ilk olarak 1950’li yıllarda Dr. Gräfenberg tarafından keşfedilmiş, vajina içerisinde yer alan bir bölgedir. Adını, Dr. Gräfenberg’in isminin baş harfinden alır. Vajen girişinden 3-8 cm kadar içeride yer alan G noktası, diğer bölgelere göre daha kabarık olan bir doku bölümüdür. Çapı genellikle ortalama 1-2 cm olan bu tepecik, cinsel olarak uyarılmaya, vajina içerisindeki diğer alanlara göre daha yatkındır. Dr. Gräfenberg 1950’li yıllarda yaptığı çalışmalar ile bu bölgenin, kadınlarda orgazm üzerinde oynadığı önemli rolü keşfetmiştir.

  G Noktası Tam Olarak Nerededir?

  G noktası, vajina içerisindeki kılcal damarların ve sinir ağının en yoğun olarak görüldüğü alandır. Nokta olarak adlandırılmasına rağmen aslında, vajina içerisindeki uyarılmaya karşı en duyarlı erojen alandır. Kılcal damarların ve duyarlı sinir uçlarının yoğunlaştığı bu alan, cinsel hazzın çok daha yoğun yaşanmasını sağlar. Kadınlardaki prostat olarak da adlandırılan G noktası, skene bezlerinin bulunduğu alandır. G noktasında meydana gelen uyarılmayla birlikte skene bezleri, daha yoğun olarak salgı salınımı yapar. Bu durum ise orgazmı kolaylaştırır.

  G noktasını, kadınların kendi kendilerine tespit etmeleri de mümkündür. Parmağın vajina girişinden 4-5 cm ilerletilmesinden sonra, ön tarafa doğru uygulanan baskıyla beraber hissedilen daha kalın dokudaki hassas bölge, G noktasıdır. Özellikle mesanenin dolu olduğu, idrara sıkışılmış durumlarda bu muayenenin yapılması veya cinsel ilişkiye girilmesi ile G noktasının yeri daha rahat tespit edilebilir.

  G Noktası Büyütme Nedir?

  G-shot olarak da bilinen G noktası büyütme işlemi, bir tür genital estetik uygulamadır. Orgazm aşısı olarak da bilinen bu işlem, G noktasına hyaluronik asit veya yağ içeren, uzun süre etkili bir dolgunun enjekte edilmesiyle gerçekleştirilir. Yapılan dolgu enjektesi ile G noktası büyütülmüş olur. Bu da cinsel birliktelik esnasında alınan cinsel hazzı artırarak, orgazma ulaşmayı kolaylaştırır.

  İlk olarak Amerika’da uygulanmaya başlayan G noktası büyütme işlemi, tüm dünyaya hızla yayılmıştır. Türkiye’de de, son yıllarda kadınların cinsel farkındalıklarının artması ile sıkça başvurulan bir uygulamadır. Özellikle cinsel haz almakta güçlük çeken, cinsel isteksizlik ve orgazm olma güçlüğü şikâyetlerine sahip kadınlar, G noktası büyütme işlemini tercih etmektedirler. Siz de, Ankara G noktası büyütme işlemi hakkında tüm sorularınız için kliniğimizle iletişime geçebilir; jinekolojik estetik uygulamalar için randevu alabilirsiniz.

  G Noktası Büyütme Nasıl Yapılır?

  G noktası büyütme işlemi, oldukça basit ve kısa sürede tamamlanan bir uygulamadır. Hasta, jinekolojik muayene masasındayken işlem gerçekleştirilir. İşlem esnasında, vajen içerisinin daha rahat görülebilmesi için, normal vajinal muayenelerde de kullanılan spekulum isimli alet, vajinaya yerleştirilir. G noktasının yeri tespit edildikten sonra, bu bölgeye hyaluronik asit içeren dolgu maddesi enjekte edilir.

  G Noktası Büyütme Öncesi

  G noktası büyütme işlemi öncesinde hastalara, lokal anestezi uygulanmaktadır. Bu nedenle enjeksiyon gerçekleştirilirken herhangi bir acı hissedilmez.

  G Noktası Büyütme Sonrası

  İşlem ortalama 15 dakikada tamamlanır ve hastalar hemen sonrasında gündelik hayatlarına dönebilirler. Herhangi bir komplikasyon gelişmediği durumlarda, uygulamanın yapıldığı gün cinsel ilişkiye girilmesi mümkündür. Ancak, G noktası büyütme işlemi sonrasında, hekiminiz yapacağı uyarılara dikkat etmeniz oldukça önemlidir.

  Ankara G Noktası Büyütme Fiyatları 2021

  Son yıllarda oldukça sık başvurulan bir estetik uygulama haline gelen G noktası büyütme ücretleri, klinikten kliniğe değişiklik gösterebilir. Ankara G noktası büyütme fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için kliniğimizle iletişime geçebilir; Op. Dr. Meral Sönmezer’den randevu alabilirsiniz.


  Open chat
  Whatsapp'tan Bize Yazın