Genital Estetik Ankara

  Genital estetik Ankara; kadınlarda genital bölgede meydana gelen deformasyonların ve şekil bozukluklarının giderilmesidir. Gerçekleştirilen işlemlere bağlı olarak farklı isimler alan genital estetik uygulamalar; cerrahi operasyonları ve enjeksiyon yöntemi ile yapılan dolgu uygulamalarını kapsar. Her geçen gün daha fazla kadın tarafından tercih edilen genital estetik, tıpkı vücudun diğer bölgelerinde olduğu gibi görüntüsünden hoşlanılmayan alanlardaki deformasyonların giderilmesi için gerçekleştirilir. Bunun yanı sıra özellikle cinsel problemlerin var olması hâlinde de genital estetiğe başvurulması mümkündür.


  Genital bölgede var olan şekil bozuklukları, bireylerde özgüven sorunları gibi psikolojik problemlere yol açabilir. Kaygı bozukluğu, depresyon, olumsuz beden algısı gibi istenmeyen durumlar oluşabilir. Aynı zamanda kişilerde cinsel isteksizlik, cinsellikten soğuma, cinsel hazda azalma, orgazm olma güçlüğü gibi problemler de oluşabilir. Bunun yanı sıra bazı deformasyonlar, cinsel birliktelik esnasında fiziksel olarak da ağrı ve acı hissedilmesine neden olabilir. Alanında uzman kadın hastalıkları ve doğum hekimlerince gerçekleştirilen genital estetik işlemler hem fiziksel hem de psikolojik sorunlara yol açan problemlerin ortadan kaldırılmasını sağlar.

  Genital estetiğin nasıl gerçekleştirileceği operasyon bölgesine ve yapılacak olan işleme göre değişebilir. Bununla beraber cerrahi uygulamalar, steril ameliyathane ortamında uygulanan operasyonları gerektirir. Bazı dolgu işlemleri ise enjeksiyon yöntemi ile uygulandığı için klinikte tamamlanabilir. Sizin için en uygun uygulamaların neler olduğunu öğrenmek için bir kadın hastalıkları ve doğum uzmanı hekimine başvurarak muayene olmanız gerekir. Muayene esnasında hem isteklerinize hem de anatomik yapınıza en uygun işlemlerin neler olduğu belirlenir.

  Yazımızın devamında genital estetik ile ilgili detaylı bilgi bulabilirsiniz. Ankara genital estetik hakkındaki tüm sorularınız için bizimle iletişime geçebilir ve Op. Dr. Meral Sönmezer’den randevu alabilirsiniz.

  Genital Estetik Nedir?

  genital estetik ankaraEski Yunancadaki “aisthesis” sözcüğünden gelen estetik, güzel duyu ve sanat ile ilgilenen felsefe dalını ifade etmek için ortaya çıkmıştır. Alanında uzman doktorlar tarafından gerçekleştirilen estetik operasyonlar da tıpkı bir sanatçının elindeki malzemeler ile sanat eserini ortaya çıkarması gibidir.

  İnsan vücudu; genetik ve çevresel faktörler, ilerleyen yaş vb. sebeplerle deforme olabilir. Genital bölge de vücudun diğer yerleri gibi bu deformasyonların görülebileceği bir alandır. Bu tür durumlarda başvurulan genital estetik uygulamalar, şekil bozukluklarının giderilmesini ve bedenin tekrardan eski estetik görüntüsüne kavuşturulmasını sağlar. Aynı zamanda doğuştan gelen şekil bozuklukları da bu uygulamalar ile kısa sürede giderilebilir.

  Türkiyede’de 1930’lu yıllardan beri uygulanan estetik ameliyatlar, günümüzde tüm dünyada oldukça yaygındır. Bu ameliyatlar arasında yer alan genital estetik uygulamalara artık ameliyatsız seçenekler de eklenmiştir. Bu seçeneklerin de eklenmesi ve gelişen teknolojilerin ameliyatları daha basit hâle getirmesi ile her geçen gün daha fazla kişi genital estetik uygulamalara yönelmeye başlamıştır.

  Vajinal estetik ya da vajina estetiği olarak da bilinen bu uygulamalar, kadınlarda dış genital alanın farklı noktalarında başvurulan işlemlerin tamamını kapsar. Vulva olarak da bilinen bu alan:

  • Klitoris
  • Vajina girişi
  • Vajina
  • Kızlık zarı olarak da bilinen hymen
  • Labium minus (küçük / iç dudaklar)
  • Labium majus (büyük /dış dudaklar) kısımlarından oluşur.

  Bu alanların herhangi birinde görsel açıdan daha estetik bir görünüm ortaya çıkarmak için ameliyata başvurulabilir. Aynı zamanda dolgu maddesi ve yağ enjeksiyonları ile de yeniden şekillendirme yapmak mümkündür. Lazer cihazlarından tıp alanında da yararlanılması genital estetik uygulamaların çeşitlenmesini sağlamıştır.

  Ameliyatsız Genital Estetik Nedir?

  Günümüzde gelişen tıbbi uygulamalar sayesinde artık ameliyatsız yöntemlerle de estetik işlemler gerçekleştirilebilmektedir. Lazer teknolojisinin tıbbi alanda da kullanılmaya başlaması ve hızla gelişmesinin yanı sıra enjeksiyon yöntemiyle de estetik işlemlere başvurmak mümkündür.

  Enjeksiyon yöntemiyle gerçekleştirilen işlemlerden başlıcaları olan G-shot ve O-shot isimli uygulamalar ile cinsel hazzın arttırılması mümkündür. Cerrahi bir operasyon olmayan bu işlemler, enjeksiyon yöntemi ile uygulanır. G-shot ve O-shot, özellikle cinsel hazda azalma ve orgazm güçlüğü sorunları yaşayan kadınlarda başvurulabilecek uygulamalardır. Bu yöntemler ile genital bölgedeki haz noktalarının belirginleştirilmesi ve daha duyarlı hâle getirilmesi mümkün olur.

  Genital alanda uygulanabilen bir diğer dolgu işlemi de labium majör ya da labium majus olarak da bilinen büyük dudaklara yapılan dolgudur. Vajina dış dudaklarına dolgu işleminde kullanılacak olan materyale göre uygulama biçimi değişebilir. Hyaluronik asit içerikli dolgu maddeleri kullanıldığı durumda, dolgu uygulaması klinik şartlarında, kısa sürede tamamlanabilir. Ancak hastaların kendi bedeninden alınan yağ dokusu kullanılarak dolgu gerçekleştirileceği zaman, liposuction ameliyatına başvurulması gerekir.

  Ameliyatsız yöntemlerin başında gelen işlemlerden bir tanesi de lazer uygulamalardır. Lazer teknolojisini kullanarak vajina daraltma ve genital renk açma işlemleri gerçekleştirilebilir. Genital renk açma, halk arasında vajina beyazlatma olarak da adlandırılır. Bu işlem esnasında lazer uygulaması ile cildin en dış katmanının soyulması sağlanarak oluşan kahverengiliğin giderilmesi mümkün olur.

  Lazerle Vajina Daraltma Nedir?

  Vajina; kas dokusundan oluşan ve esneme kabiliyetine sahip bir organdır. Çeşitli nedenlere bağlı olarak vajinadaki kas ve bağ doku, gevşeyerek elastikiyetini kaybedebilir. Bu durum, vajinada genişleme ve dokularda sarkma olmasına yol açabilir. Bu durumun sonucunda kadınlarda cinsel hazda düşüş yaşanması gibi problemler ortaya çıkabilir. Bu tür sorunların ortadan kaldırılması için vajina daraltma işlemine başvurulması gerekir.

  Gelişen teknolojiler sayesinde günümüzde artık ameliyatsız da vajina daraltma uygulaması gerçekleştirmek mümkündür. Lazer ışınlarından yararlanılan bu yöntem, cerrahi bir operasyon gerektirmeden dokuların sıkılaştırılmasını sağlar. Oldukça basit bir işlem olan lazerle vajina daraltma, klinik ortamında tamamlanan seanslar hâlinde gerçekleştirilir.

  Lazerle vajina daraltma yapılırken lazer cihazına bağlı olan bir vajinal prob kullanılır. Bu prob yardımı ile vajen içindeki tüm dokular taranır. Vajina içine 360 derecelik lazer ışını uygulaması yapılır. Bu uygulama ile vajen içindeki dokuların kalitesinin artırılması hedeflenir. Bu sayede vajina sıkılaşarak tekrardan daralacaktır. Hastalarda görülen genişlemenin seviyesine bağlı olarak lazerle vajina daraltma, birkaç seans boyunca devam edebilir.

  G Noktası Büyütme Nedir?

  Bir başka ameliyatsız genital estetik işlem de G noktası büyütme uygulamasıdır. G noktası olarak adlandırılan alan; vajinanın içerisinde bulunan, cinsel haz açısından oldukça önemli bir bölgedir. Hafif kabarık bir yapıda olan bu alan, sinir ağı açısından çok zengin olması nedeniyle hazzın yoğun olarak alınmasını sağlar. Bu alanda uyarılma olması, skene bezlerinin salgı salınımını arttırıcı bir etki gösterir.

  G noktası; ilerleyen yaş, yapılan doğumlar, genetik faktörler gibi nedenlere bağlı olarak silikleşebilir. Bu durum, kadınlarda cinsel haz alma ve orgazm olma güçlüğü gibi istenmeyen sorunların oluşmasına neden olabilir. G noktası büyütme işlemi ile bu sorunların önüne geçmek mümkündür. G-shot olarak da bilinen bu işlem, enjeksiyon yöntemi ile gerçekleştirilir.

  Orgazm aşısı olarak da bilinen G-shot, hyaluronik asit içerikli bir dolgu maddesinin G noktası üzerine enjekte edilmesidir. Bu sayede silikleşen G noktası, tekrardan belirgin hâle getirilir. Klinik ortamında, jinekolojik muayene masasında, 15 dakika gibi kısa bir sürede tamamlanan bir işlemdir. İşlem öncesinde hastalara lokal anestezi uygulanır. Enjeksiyonun tamamlanmasının akabinde hastalar, günlük hayatlarına dönebilir. Herhangi bir iyileşme süreci içermemesi bu uygulamayı oldukça avantajlı kılan özelliklerinden bir tanesidir.

  O Noktası Büyütme Nedir?

  Enjeksiyon yöntemi ile gerçekleştirilen bir diğer genital estetik uygulama da O noktası büyütme işlemidir. O-shot olarak da bilinen bu işlem, bir tür PRP uygulamasıdır. “Platelet Rich Plasma” olarak adlandırılan bu uygulamalarda bireylerin kendi kanından elde edilen bir madde işlem alanına enjekte edilir.

  PRP uygulaması için bireylerden alınan kan, belirli işlemlere tabi tutularak trombosit açısından zengin hâle getirilir. Trambosit hücrelerinin yenileyici etkisi ile enjekte edilen bölgelerde yeni ve sağlıklı hücrelerin çoğalması sağlanır. Bu sayede bölgede oluşan deformasyonlar giderilir.

  O noktası büyütme esnasında hem klitoris hem de vajina içerisine enjeksiyon yapılabilir. Bu sayede cinsel haz üzerinde etkili olan tüm erojen bölgelerdeki dokuların daha sağlıklı bir hâle gelmesi mümkün olur.

  Genital Estetik Ameliyatları Nelerdir?

  Kadınlarda en sık başvurula genital estetik operasyonlar:

  • Vajinoplasti
  • Labioplasti
  • Hudoplasti
  • Kızlık zarı dikimi olarak da bilinen hymenoplasti olarak sıralanabilir.

  Bu işlemler, cerrahi müdahaleleri içerdikleri için steril koşullarda ve ameliyathane ortamında gerçekleştirilir. Operasyon esnasında hastalara lokal ya da genel anestezi uygulanır. Gerçekleştirilecek olan işlemler ve operasyon süreci, müdahale yapılan bölgeye göre değişebilir.

  Ankara genital estetik ameliyatları hakkındaki tüm sorularınız için kliniğimizle iletişime geçebilir ve Op. Dr. Meral Sönmezer’den randevu alabilirsiniz.

  Vajina Daraltma Nedir?

  Vajinoplasti olarak da adlandırılan vajina daraltma; deforme olmuş vajinal dokunun tekrardan sıkılaştırılması için başvurulan cerrahi müdahaledir. Vajina; hamilelik ve doğum, ilerleyen yaş, geçirilen hastalıklar vb. nedenlerle zamanla elastikiyetini kaybederek gevşeyebilir. Vajinoplasti esnasında fazla dokular çıkarılarak vajen içi sıkılaştırılır.

  Kadın genital bölgesinde önemli bir yeri olan vajina, vulvadan servikse kadar uzanan bir kanaldır. Vajen ağzı ile dışarıya açılan vajina, rahim ağzı ile de rahme bağlanır. Cinsel birliktelik ve doğumun gerçekleşmesinde görev alan vajina, ortalama 2 cm çapa sahiptir. Çapı cinsel uyarılma anında genişleyerek 2,5-3 cm’e ulaşır. Cinsel birliktelikten sonra ise tekrardan daralarak eski durumuna geçer. Aynı genişleme ve daralma, vajinal doğum esnasında da görülür. Bebeğin geçebilmesi için vajinal kanal 15 cm’e kadar genişler. Zorlayıcı doğumlar, büyük bebek doğumları, dokulara zarar vererek vajinanın esneme kabiliyetinin bozulmasına neden olabilir.

  Vajinal dokuların elastikiyetini yitirmesi vajinada genişleme olmasına yol açabilir. Vajinal dokularda yıpranma söz konusu olduğunda vajina daraltma operasyonu olarak da bilinen vajinoplastiye başvurmak mümkündür. Vajinoplasti, en sık başvurulan genital estetik işlemlerden bir tanesi olarak karşımıza çıkar. Cinsellikten alınan hazzın arttırılmasında ve orgazm güçlüğü, özgüven problemleri gibi sorunların önüne geçilmesinde oldukça etkili bir yöntemdir.

  Vajinal Genişleme Neden Olur?

  Vajinada genişleme olmasına neden olan başlıca faktörler:

  • Yaşın ilerlemesi sonucu dokularda görülen deformasyonlar
  • Çoğul gebelik geçirilmesi
  • Zorlu vajinal doğum yapılması
  • Çok sayıda vajinal doğum yapılması
  • Genetik faktörler olarak karşımıza çıkar.

  Vajina Daraltma Nasıl Yapılır?

  Vajina daraltma, cerrahi tekniklere başvurularak gerçekleştirildiğinde vajinoplasti adını alır. Vajinoplasti operasyonu, hastalar anestezi altındayken gerçekleştirilir. Hastalara açılan damar yolundan serum vb. sıvılar ile beraber gerekli olan ilaçlar verilir. Damar yolundan verilen sedatif ilaçlar yardımı ile hastalar, derin bir uyku hâlinde tutulur.

  Ameliyathanede gerçekleştirilen vajinoplasti operasyonu, alanında uzman bir kadın hastalıkları ve doğum hekimi tarafından uygulanır. Vajen girişinden itibaren, vajina kanalı boyunca 6-7 cm kadar sıkılaştırma işlemi gerçekleştirilir. Bu sıkılaştırmanın sağlanabilmesi için vajina içerisindeki kas dokusu, özel cerrahi dikişler ile dikilir. Kas dokusunun güçlendirilmesini sağlayan bu işlem, vajinanın tekrardan eski sıkı ve dar formuna kavuşmasını mümkün kılar.

  Vajina daraltma ameliyatı, hastadan hastaya değişmekle beraber ortalama yarım saat ile 1 buçuk saat aralığında değişen bir sürede tamamlanır. Operasyondan sonra hastalar, odalarında dinlenmeye alınırlar. Genellikle ameliyatın gerçekleştirildiği gün hastanede yatmaya gerek olmaz ve hastalar aynı gün içinde taburcu edilirler.

  Vajina Daraltma Sonrası Genişler mi?

  Vajina daraltma ameliyatı, cerrahi teknikler ile gerçekleştirildiği için kalıcı bir işlemdir. Bu nedenle vajina daraltma sonrası genişleme olması söz konusu değildir. Ancak tekrardan vajinal doğum gerçekleştirilmesi, özellikle de iri bebek doğumları gibi zorlayıcı doğumların olması hâlinde vajinal dokular yeniden zarar görebilir. Böyle bir durum söz konusu olduğunda vajinada tekrardan genişleme olması ihtimali ortaya çıkabilir.

  Vajinal doğumların yanı sıra gebelik sürecinin kendisi de vajinada genişleme olmasına yol açabilmektedir. Bu nedenle vajina daraltma ameliyatı sonrası süreçte hastaların tekrardan hamilelik geçirmesi ve sezaryen yöntemiyle dahi olsa doğum yapması sonucunda genişleme görülmesi mümkün olabilir. Ancak vajina daraltma operasyonu sonrasında tekrar gebelik ve doğum süreci yaşanmadığı takdirde işlemin etkisi kalıcı olacaktır.

  Vajina Daraltma Ameliyatı Ne Kadar Sürede İyileşir?

  Vajina daraltma operasyonu sonrası iyileşme süreci, oldukça kısadır. Genellikle 1-2 hafta içerisinde tamamen iyileşme görülür. Hastaların operasyondan sonra 1-2 gün içerisinde normal hayatlarına dönemleri mümkün olur.

  İyileşme sürecinde enfeksiyon ve komplikasyon riskinden kaçınmak için dikkat edilmesi gereken faktörler:

  • Küvette oturarak banyo yapılmamalı, ayakta duş alınmalıdır.
  • Deniz, havuz, sauna, hamam gibi ortamlardan uzak durulması gerekir.
  • Tam iyileşme sağlanana kadar cinsel ilişkiye girilmemelidir. Cinsel perhizi ne zaman sonlandıracağınız konusunda hekiminiz detaylı olarak bilgi verecektir.
  • Ameliyattan sonra hekiminiz kontrol muayenesine gelmenizi isteyecektir. Bu muayenenin aksatılmaması gerekir.

  Vajinoplasti esnasında atılan dikişler, kendiliğinden eriyen iplikler kullanılarak tamamlanır. Bu sayede hastaların operasyondan sonraki süreçte dikiş aldırmaya gitmesine gerek olmaz.

  Labioplasti Nedir?

  En sık başvurulan genital estetik operasyonlardan biri olan labioplasti, genital dudakların şekillendirilmesini kapsar. Labium olarak adlandırılan bu dudaklar, zamanla deforme olarak sarkabilir. Aynı zamanda genetik faktörler dolayısı ile de iç dudaklar, normalden büyük olabilir. Bu durum, hem görsel açıdan estetik kaygılara neden olabilir hem de cinsel birliktelik sırasında ağrı gibi istenmeyen durumlar ortaya çıkarabilir.

  Labium minor olarak da adlandırılan küçük dudaklarda meydana gelen şekil bozuklukları, labioplasti ameliyatına başvurularak giderilebilir. Bireylerde oluşan özgüven problemi gibi sorunların da çözülmesini sağlayan bu yöntem, daha sağlıklı bir cinsel hayata kavuşmayı mümkün kılar.

  İç Dudaklarda Sarkma Neden Olur?

  Labium olarak adlandırılan dudak yapısı, iç ve dış dudaklar olmak üzere iki bölümden oluşur. Küçük dudaklar olarak da bilinen labium minor, birçok faktöre bağlı olarak deforme olabilir. Bu faktörlerden başlıcaları:

  • İlerleyen yaş
  • Genetik faktörler
  • Gebelik ve doğum
  • Geçirilen enfeksiyon hastalıkları
  • Fazla kilo olarak sıralanabilir.

  Dudaklarda meydana gelen deformasyon, her iki dudağın da sarkmasına yol açabileceği gibi asimetriye de sebebiyet verebilir. Ortaya çıkan bu asimetri de labioplasti ile giderilebilir.

  Labioplasti Nasıl Yapılır?

  Labioplasti; steril ameliyathane koşullarında, alanında uzman kadın hastalıkları ve doğum uzmanları tarafından gerçekleştirilen cerrahi bir operasyondur. Cerrahi işlemler gerçekleştirileceği için operasyon sırasında hastaların genel anestezi altında tutulması tercih edilir. Genellikle operasyona başlamadan önce hastalara bir damar yolu açılır. Bu damar yolundan serum gibi sıvılar ile beraber ihtiyaç duyulan ilaçlar da verilir. Hastalar sedasyon ile uyku hâlinde tutulur.

  Hastalar, anestezi altında oldukları için cerrahi işlemler esnasında herhangi bir acı hissiyatı oluşmaz. Operasyon esnasında cerrahi kesi ve dikişlerle labium yeniden şekillendirilir. Boyutları hasta anatomisi ve tercihine göre küçültülür. Sarkmış ve deforme olmuş dokular sıkılaştırılır. Bu işlemler esnasında atılan cerrahi dikişler, genellikle kendiliğinden eriyen iplikler kullanılarak tamamlanır. Bu sayede operasyon sonrasında hastaların dikiş aldırması gerekmez.

  Labioplasti Ne Kadar Sürer?

  Labioplasti ameliyatı, hastadan hastaya değişmekle beraber genellikle 45-60 dakika içerisinde tamamlanır. Ancak bu süre, hastaya uygulanacak işlemlere göre uzayabilir ya da kısalabilir.

  Labioplasti Ameliyatı Sonrası Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

  Labioplasti ameliyatı sonrasında hastalar, dinlenmeleri için odalarına alınır. Genellikle hastanede kalmayı gerektiren bir durum olmaz ve aynı gün taburcu olmak mümkündür. Hastadan hastaya fark görülmekle beraber ortalama 1-2 gün içerisinde normal yaşantıya dönülmesi mümkün olur. Yoğun fiziksel efor gerektiren bir işte çalışılmadığı taktirde bu süre zarfında işe dönülmesi de imkân dâhilindedir. Ancak tam olarak iyileşmenin tamamlanması genellikle 30 günü bulmaktadır.

  • Ameliyat sonrasındaki süreçte operasyon bölgesinde sızıntı biçiminde kanama olması normaldir. Yoğun kanama ve ağrı olması hâlinde doktora danışmanız önerilir.
  • Dudaklarda hafif şişlik ve kızarma olması mümkündür. Soğuk kompres yapılarak şişliğin azaltılması sağlanabilir.
  • Operasyon alanının enfeksiyon riskine karşı hijyenik tutulması gerekir. Bu nedenle 4-6 hafta boyunca deniz, havuz, sauna, hamam gibi ortamlara girilmemelidir.
  • Ameliyatın ardından kısa bir süre sonra duş almanız mümkün olur. Ancak küvette oturarak değil ayakta duş almanız tavsiye edilir.
  • Genital bölgede baskı oluşturabilecek hareketlerden kaçınmak gerekir. Bu nedenle bisiklet ya da motosiklet sürmek, ata binmek gibi aktivitelerden kaçınılmalıdır. Aynı zamanda yoğun ve yorucu spor aktiviteleri ile beraber operasyon alanındaki dikişleri etkileyebilecek esneme hareketlerinde de uzak durulmalıdır.
  • Genital bölgede iyileşme sağlanana kadar cinsel perhiz uygulanması gerekebilir. Cinsel birliktelikten ne kadar süreyle kaçınmanız gerektiği hekiminiz tarafından size bildirilecektir. Genellikle ameliyattan sonraki 4-6 hafta boyunca cinsel ilişki önerilmez.

  Ankara Genital Estetik Fiyatları 2021

  Genital estetik hem dolgu uygulamalarını hem de cerrahi operasyonları kapsayan oldukça geniş bir terimdir. Bu nedenle genital estetik fiyatları da oldukça geniş bir aralıkta karşımıza çıkabilir.

  Genital estetiğe başvurmak isteyen hastalar, öncelikli olarak alanında uzman bir kadın hastalıkları ve doğum hekimine başvurmalıdır. Hekimlerin gerçekleştireceği muayene ve hasta şikâyetlerinin dinlenmesinden sonra en uygun olan tedavi seçenekleri belirlenir. Cinsel isteksizlik, cinsel haz alamama, orgazm güçlüğü gibi sorunlar yaşayan hastalarda genital estetik uygulamalar cinsel hazda artış sağlanmasına yönelik olarak planlanabilir.

  Özgüven problemleri yaşayan, bu nedenle cinsellikten soğuma ya da çeşitli psikolojik sorunlar görülen bireylerde ise anatomik yapıya en uygun estetik biçime kavuşmak için gerekli olan işlemler belirlenir. Bu noktada anatomik yapı kadar hastanın istek ve ihtiyaçları da önemlidir. Muayene esnasında hekimler, hastalara gerçekleştirilebilecek işlemler hakkında detaylı bilgiler sunacaktır. Bu işlemler arasından hasta için en uygun olana birlikte karar verilebilir.

  Gerçekleştirilecek estetik operasyonlarda uygulanan anestezi yöntemi de genital estetik fiyatları üzerinde etkilidir. Lokal ya da genel anestezi uygulanması ücretlerin değişmesine neden olabilir. Aynı zamanda klinik ve hastaneler bazında da fiyat farklılıkları olabilir. Ankara genital estetik fiyatları hakkında detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilir ve Op. Dr. Meral Sönmezer’den randevu alabilirsiniz.


  Open chat
  Whatsapp'tan Bize Yazın