Labioplasti Ankara

  Labioplasti Ankara genital estetik uygulamalar arasında yer alan, günümüzde giderek artan sayıda kadının başvurduğu estetik müdahaledir. Kadınlarda genital bölgenin bir parçası olan iç ve dış dudaklarda, zamanla veya genetik nedenlerle sarkmalar olabilir. Deforme olan dudak yapısının, cerrahi yöntemle tekrardan şekillendirilip toparlanması işlemi, labioplasti olarak adlandırılır. Labioplasti Ankara, kadın genital bölgesindeki dudak yapısında uygulanan cerrahi bir estetik müdahaledir. Bu yöntemle, iç ve dış dudaklardaki şekil bozukluklarının kişide yarattığı fiziksel ve psikolojik olumsuzluklar giderilmiş olur. Kişide oluşan özgüven kaybı gibi problemlerin ortadan kalkmasıyla, sağlıklı bir cinsel hayat mümkün hale gelir.


  Yazımızın devamında labioplasti ameliyatı hakkında detaylı bilgi bulabilirsiniz. Ankara labioplasti ameliyatı için kliniğimizle iletişime geçebilir ve Op. Dr. Meral Sönmezer’den randevu alabilirsiniz.

  Labioplasti Nedir?

  Kadınlarda genital bölge,

  • Vajina,
  • Vulva,
  • Klitoris,
  • Labium minor (İç dudaklar),
  • Labium major (Dış dudaklar) bölümlerinden oluşur.

  Labium major ve labium minor olarak da adlandırılan iç ve dış dudaklar, genetik sebeplerle doğuştan asimetrik veya sarkık olabilmektedir. Ayrıca, ilerleyen yaş, fazla kilo, geçirilen enfeksiyon hastalıkları, doğum gibi sebeplerle, dudak bölgesinde zamanla deformasyonlar oluşabilir. Normalden büyük veya sarkık yapıdaki, asimetrik dudaklar özgüven problemlerine neden olabilmekte, psikolojik olarak rahatsızlık yaratabilmektedir. Ayrıca, hipertrofi olarak da adlandırılan dudaklardaki bu büyüme, fiziksel olarak da rahatsızlık yaratabilir. Dudak yapısındaki hipertrofi, cinsel ilişki esnasında acıya sebep olabilir. Bu gibi durumlarda, oluşan deformasyonların giderilmesi için labioplasti ameliyatına başvurmak mümkündür. Labioplasti, iç ve dış dudakların cerrahi olarak yeniden şekillendirilmesidir. Bu operasyon ile birlikte, dudaklardaki sarkma toparlanmakta, asimetriler giderilmekte ve büyük dudak yapısı küçültülebilmektedir.

  Labioplasti Nasıl Yapılır?

  Labioplasti Ankara, kadın genital bölgesindeki dudak yapısında uygulanan cerrahi bir estetik müdahaledir. Bu nedenle, labioplasti operasyonu, ameliyathane ortamında gerçekleştirilir. Ameliyat esnasında hastalar lokal veya genel anestezi altında olurlar. Genellikle, uygun hastalarda, anestezi yöntemi olarak sedasyon tercih edilir. Anestezi uygulandığı için ameliyat esnasında herhangi bir acı veya ağrı hissedilmez.

  Labioplasti ameliyatı, hastadan hastaya değişmekle beraber, ortalama 30-60 dakikada tamamlanır. Ameliyat esnasında kullanılan dikiş ipleri, genellikle kendiliğinden eriyerek, ortalama 10 gün içerisinde yok olur. Bu nedenle, ameliyat sonrasında hastaların dikiş aldırması gerekemez.

  Labioplasti ameliyatı hakkında daha detaylı bilgi almak için kliniğimizle iletişme geçebilir; Op. Dr. Meral Sönmezer’den randevu alabilirsiniz.

  Labioplasti Ameliyatı Sonrasında Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir?

  Ameliyat sonrasında, hasta genellikle aynı gün içerisinde taburcu edilir. Normal şartlar altında hastanın, 1-2 gün içerisinde günlük yaşantısına dönebilmesi beklenir. Hastanın tamamen iyileşmesi, ortalama 30 günlük bir süreci kapsar.

  Labioplasti ameliyatı, genellikle fazla kanamanın görülmediği bir operasyondur. Ameliyat sonrasında sızıntı şeklinde, çok hafif bir kanama görülmesi normaldir. Fakat daha fazla kanama görüldüğü durumlarda, mutlaka hekime başvurmak gerekir.

  Operasyon nedeniyle, vulvada şişlik ve kızarıklıklar oluşabilir. Hekim önerisine bağlı olarak, bu bölgeye soğuk kompres uygulanabilir. Bu sayede, vulvadaki ödem daha çabuk giderilir.

  Ameliyattan sonraki süreçte, operasyon bölgesini hijyenik tutmak çok önemlidir. Deniz, havuz, sauna gibi nemli ortamların 4-6 hafta boyunca kullanılması önerilmez. Ameliyattan sonraki günlerde, küvette oturarak banyo yapmak yerine, ayakta duş alınması tercih edilmelidir.

  Genital bölgeyi de etkileyen esneme hareketlerinden, ağır spor aktivitelerinden, ata binmek, bisiklet sürmek gibi genital bölgede baskı oluşturacak sporlardan, 4-6 hafta boyunca kaçınılmalıdır.

  Labioplasti Sonrasında Cinsel İlişkiye Ne Zaman Girilebilir?

  Labioplasti ameliyatı sonrasında, hastaların tamamen iyileşmesi ortalama 30 günü bulmaktadır. Bu nedenle, cinsel ilişki için hekiminizin tavsiyelerine uymanız önemlidir. Genellikle, ameliyat sonrasındaki 4-6 hafta, cinsel ilişkiden kaçınılması önerilir.

  Labioplasti Sonrası His Kaybı Yaşanır Mı?

  Labioplasti ameliyatı sonrasında, hastalarda herhangi bir his kaybı görülmez. Kadınlarda iç dudakların cinsel açıdan bir işlevi bulunmaz, haz bölgesi klitoristir. Bu nedenle, dudak bölgesine uygulanan bir estetik müdahale, cinsel hayat üzerinde olumsuz etki yapmaz. Aksine, dudaklardaki şekil bozukluklarının giderilmesi, kadınlarda bu nedenle oluşan cinsellikten kaçınma, olumsuz beden algısı gibi sorunları ortadan kaldırır. Bu sayede, cinsel hazzın arttığını söylemek bile mümkündür.

  Ankara Labioplasti Fiyatları 2021

  Labioplasti ameliyatı, hastanın mevcut medikal durumu, istek ve ihtiyaçları dikkate alınarak, kişiye özel planlanır. Bu nedenle, ameliyat süreci kişiden kişiye değişebilir. Ameliyat esnasında tercih edilen anestezi uygulaması da hastaya uygun olarak seçilmektedir. Kullanılan anestezi yöntemi, fiyatlar üzerinden değişiklik yaratabilir. Ayrıca, labioplasti ücretleri klinikten kliniğe de değişebilir. Ankara labioplasti fiyatları 2021 hakkında detaylı bilgi ve randevu almak için kliniğimizle iletişime geçebilirsiniz.


  Open chat
  Whatsapp'tan Bize Yazın