Lazerle Vajina Daraltma Ankara

  Genital estetik uygulamalar arasında en çok tercih edilenlerden biri olan vajina daraltma işlemi, günümüzde lazer teknolojisi kullanılarak, kısa sürede yapılabilmektedir. Kadınlarda genital bölgenin en önemli parçalarından biri olan vajina, çeşitli nedenlerle deforme olarak, elastikiyetini kaybedebilir. İlerleyen yaş, yapılan vajinal doğumlar, özellikle de çok sayıda doğum veya iri bebek doğumları gibi nedenler, bu deformasyonlara neden olabilir. Bu gibi nedenlerle genişleyen, yıpranan ve deforme olan vajinal dokular, lazerle vajina daraltma uygulamasıyla tekrardan sıkılaştırılmaktadır. Lazerle vajina daraltma Ankara işlemi, cinsel birliktelikten alınan hazza, hem kadın, hem de erkek açısından oldukça önemli katkılar sağlar. Bu yöntemle, bireylerin sağlıklı bir cinsel hayata kavuşmaları sağlanır.

  Yazımızın devamında lazerle vajina daraltma hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. Ankara lazerle vajina daraltma işlemi için kliniğimizle iletişime geçebilir; Op. Dr. Meral Sönmezer’den randevu alabilirsiniz.

  Lazerle Vajina Daraltma Nedir?

  Vajina, kadınlarda rahim ağzından vajen girişine kadar uzanan kanaldır. Uzunluğu ortalama 8-15 cm olan bu kanal, kas dokusundan oluşur. Normal zamanlarda çapı ortalama 2-3 cm olan vajina, oldukça büyük bir esneme kabiliyetine sahiptir. Cinsel uyarılma esnasında genişleyerek 3-4 cm çapa ulaşır. Normal doğum esnasında ise vajinanın genişliği 15 cm kadar ulaşabilir.

  Gerçekleştirilen normal doğumlar, ilerleyen yaş, genetik faktörler gibi birçok faktöre bağlı olarak vajinadaki kas dokusu yıpranabilir. Buna bağlı olarak vajinanın elastiki yapısını kaybettiği ve genişlediği görülür. Bu durum, cinsel birliktelik esnasında alınan hazzın düşmesine ve orgazm güçlüğü gibi problemlerin açığa çıkmasına neden olmaktadır. Vajinayı oluşturan kas dokusundaki bu tür yıpranmaların giderilmesi ve vajinanın tekrardan sıkılaştırılması için yapılan estetik müdahale, vajina daraltma olarak adlandırılır.

  Vajina daraltma işlemi, cerrahi yöntemle yapılabildiği gibi, günümüzde lazer yardımıyla da yapılabilmektedir. Lazerle vajina daraltma işlemi, vajinadaki doku kalitesinin artırılması ve dokuların sıkılaştırılmasını içeren bir uygulamadır. İşlem esnasında, vajinadaki bağ dokular, lazer yardımıyla güçlendirilmekte ve kolajen lifler kısaltılmaktadır.

  Vajina Genişlemesi Neden Olur?

  Vajinadaki bağ dokunun güçsüzleşmesi, yıpranması, esnekliğini kaybetmesi ve genişlemesine neden olan başlıca faktörler;

  • İlerleyen yaş,
  • Genetik faktörler,
  • Yapılan normal doğumlar,
  • Çok sayıda doğum yapılması,
  • Zorlu doğumlar, iri bebek doğumları olarak karşımıza çıkar.

  Lazerle Vajina Daraltma Nasıl Yapılır?

  Vajinadaki bağ dokuların güçsüzleşmesi sonucunda, penetrasyon sırasında vajina penisi tam olarak saramaz. Bu nedenle, cinsel birliktelikten alınan haz, hem kadın, hem de erkek için oldukça düşer. Lazerle vajina daraltma işlemi, vajinadaki bağ dokuların tekrardan sıkılaştırılmasını sağlayarak, yaşanan cinsel problemlerin giderilmesinde etkili rol oynar.

  Lazerle vajina daraltma operasyonu oldukça acısız bir işlemdir. Gerekli görüldüğü durumlarda, işlem sırasında hastaya anestezi kremleri veya lokal anestezi uygulanabilir. Bu nedenle, hastalarda acı veya ağrı hissi oluşmaz. Uygulama esnasında, vajinal bir prob kullanılarak vajen içinin tamamı, lazer ışınları ile taranır. Böylece, 360 derece ışın verilmiş ve tüm vajen içerisine uygulama yapılmış olur.

  Lazerle vajina daraltma işlemi, ortalama 20 dakikada tamamlanır. Uygulama sonrasında hastalar, hemen günlük yaşantılarına dönebilir. Kesin sonuç alınması için, hastadaki genişlemeye bağlı olarak uygulamaya birkaç seans devam edilmesi gerekebilir.

  Ankara lazerle vajina daraltma işlemi ve diğer tüm jinekolojik estetik uygulamalar için kliniğimizle iletişime geçebilir; Op. Dr. Meral Sönmezer’den randevu alabilirsiniz.

  Lazerle Vajina Daraltma İşlemi Sonrasında Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

  İşlem esnasında herhangi bir cerrahi müdahale yapılmadığı için hastalar, uygulama biter bitmez gündelik aktivitelerine dönebilirler. İşlemden sonraki günlerde herhangi bir istirahat veya ilaç kullanma gerekliliği bulunmaz. Ancak, lazerle vajina daraltma uygulaması sonrasında, ortalama 1 hafta kadar cinsel birliktelikten kaçınılması önerilir.

  Lazerle Vajina Daraltma Hangi Durumlarda Yapılır?

  • Hastalarda çeşitli nedenlere bağlı olarak vajinal bağ dokusunun güçsüzleşmesi ve vajina genişlemesi problemleri olduğunda,
  • Cinsel haz almada ve orgazm olmada güçlük yaşayan hastalarda,
  • Cinsel ilişki sırasında ıslanma problemi yaşayan hastalarda,
  • Ağrılı cinsel birliktelik şikâyeti olan hastalarda, lazerle vajina daraltma işlemine başvurulabilir.

  Ankara Lazerle Vajina Daraltma Fiyatları 2021

  Vajina daraltma işlemi, birden fazla yöntemle gerçekleştirilebilir. Lazerle vajina daraltma, günümüzde oldukça sık başvurulan bir yöntemdir. Ancak, uygulama fiyatları klinikten kliniğe değişiklik gösterebilir. Ayrıca, lazerle vajina daraltma işleminin kaç seansta tamamlanacağı da, hastadan hastaya değişiklik gösterebilir. Bu da, tedavi fiyatlarının farklılaşmasına neden olabilir. Ankara lazerle vajina daraltma fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için kliniğimizle iletişime geçebilir ve randevu alabilirsiniz.


  Open chat
  Whatsapp'tan Bize Yazın