O Noktası Büyütme Ankara

  O noktası büyütme Ankara, son yıllarda kadınların cinsellikleri ile ilgili farkındalıklarının artması sonucu, sıkça tercih edilen bir jinekolojik estetik uygulamadır. Cinsel haz alımını ve orgazmı kolaylaştıran O noktası büyütme işlemi, O-shot olarak da bilinir. Bir tür genital PRP işlemi olan O shot uygulaması, PRP sıvısının genital bölgedeki erojen alanlara enjekte edilmesidir. Bu sayede, erojen bölgelerdeki uyarılmanın artması ve orgazmın kolaylaşması sağlanır. O noktası büyütme işleminden, kadınlarda idrar kaçırma probleminin tedavisinde de yararlanılmaktadır.

  Yazımızın devamında O noktası büyütme hakkında detaylı bilgi bulabilirsiniz. Ankara O noktası büyütme işlemi için kliniğimizle iletişime geçebilir ve Op. Dr. Meral Sönmezer’den randevu alabilirsiniz.

  O Noktası Büyütme Nedir?

  O noktası büyütme işlemi, ilk kez Amerika’da, Dr. Charles Runels tarafından uygulamaya konulmuştur. “Platelet Rich Plasma” kelimelerinin baş harflerinden oluşan PRP uygulamasının bir türüdür. Bu işlemle, kişinin kendi kanından elde edilen hücreler kullanılarak, genital bölgedeki deforme olmuş dokuların yenilenmesi sağlanır.

  Kadınlarda genital bölge, vulva, vajina, klitoris, iç ve dış dudaklar gibi bölgelerden oluşur. Bu bölgelerde çeşitli nedenlerle deformasyonlar ve şekil bozuklukları oluşabilir. Genetik faktörler, ilerleyen yaş, yapılan doğumlar, geçirilen enfeksiyonlar, genital bölgede deformasyona neden olabilir. Bu gibi durumlarda, erojen bölgelerdeki bu deformasyon nedeniyle, kadınların cinsel birliktelikten aldığı haz azalabilir; orgazm güçlükleri meydana gelebilir. O noktası büyütme işlemi ile erojen bölgelerdeki bu deformasyon giderilir. Yıpranmış dokuların toparlanması ve vajinal yapının gençleştirilmesiyle, alınan hazzın tekrardan artırılması sağlanır.

  PRP Uygulaması Nedir?

  O noktası büyütme işlemi, tıpta birçok farklı alanda kullanılan PRP uygulamasının bir türüdür. Jinekolojik estetik uygulamalar haricinde PRP’den;

  • Ortopedi,
  • Kalp hastalıkları,
  • Dermatoloji,
  • Ağız ve diş sağlığı gibi alanlarda yararlanılmaktadır.

  Trambosit bakımından zengin plazma tedavisi anlamına gelen PRP uygulamasında, hastadan alınan kan, santrifüj edilerek trambosit hücrelerinin ayrıştırılması sağlanır. Ayrıştırılan bu hücreler, tedavinin gerçekleştirileceği bölgeye enjekte edilir. Trambosit hücreleri, enjekte edildikleri alanda yeni ve sağlıklı hücrelerin büyümesini hızlandırırlar. Bu sayede, deforme olmuş dokulardaki iyileşme süreci hızlanmış olur.

  O Noktası Büyütme Nasıl Yapılır?

  O noktası büyütme işlemi, bir PRP uygulaması olduğu için işleme başlamadan önce, hastadan kan alınması gerekir. Normal bir kan verme prosedürü izlenerek, genellikle hastanın kolundaki bir damardan kan alımı gerçekleştirilir. Alınan bu kanın, santrifüj cihazına yerleştirilerek, trambositlerin ayrıştırılması sağlanır. Kanın ayrıştırılması işlemi, ortalama 15 dakika içerisinde tamamlanır. Elde edilen plazma, ince bir iğne kullanılarak klitoris ve vajina gibi erojen bölgelere enjekte edilir.

  O Noktası Büyütme İşlemi Öncesi – Sonrası

  Enjeksiyon işlemi öncesinde, anestezik kremler kullanılarak, enjeksiyon bölgesi uyuşturulabilir veya lokal anestezi uygulanabilir. Oldukça kısa sürede tamamlanan bu işlem sonrasında hastalar, günlük hayatlarına aynı gün içinde dönebilir.

  Ankara O noktası büyütme ile ilgili tüm sorularınız için kliniğimizle iletişime geçebilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. Tüm kadın hastalıkları, doğum ve jinekolojik estetik uygulamalar için Op. Dr. Meral Sönmezer’den randevu alabilirsiniz.

  O Noktası Büyütme Kimlere Yapılır?

  O noktası büyütme işlemi, tüm kadınların başvurabileceği bir estetik uygulamadır. Hastanın medikal durumu açısından herhangi bir sorun teşkil etmediği sürece, 18 yaşını geçmiş her kadın tarafından yaptırılabilir. O noktası büyütme işlemi özellikle;

  • Vajinal kuruluk,
  • İdrar kaçırma,
  • Cinsel hazda azalma,
  • Orgazm olmada güçlük,
  • Doğum sonrasında oluşan kronik ağrılar gibi sağlık problemleri yaşayan kadınlar tarafından tercih edilebilecek bir uygulamadır.

  O Noktası Büyütme ve G Noktası Büyütme Arasındaki Farklar Nelerdir?

  O noktası büyütme işlemi, uygulama alanı son yıllarda genişleyen bir işlem olduğu için G noktası büyütme ile karıştırılabilir. Ancak, O noktası büyütme işlemi, kişinin kendi kanından elde edilen plazmanın kullanılması ile G noktası büyütme işleminden farklılaşır.

  G noktası büyütme uygulamasında, hyaluronik asit veya yağ içeren bir dolgu maddesi kullanılır. Bu maddeler, insan bedeninde hali hazırda bulunmakta ve bu açıdan insan yapısı ile uyumluluk arz etmektedir. Ancak O noktası büyütme işleminde, enjeksiyon sırasında, hastanın birebir kendi hücreleri kullanılmaktadır.

  Ankara O Noktası Büyütme Fiyatları 2021

  O noktası büyütme işlemi ücretleri klinikten kliniğe değişiklik gösterebilir. Ankara O noktası büyütme fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için kliniğimizle iletişime geçebilir; Op. Dr. Meral Sönmezer’den randevu alabilirsiniz.


  Open chat
  Whatsapp'tan Bize Yazın