Orgazm Aşısı Ankara

  Kadınlarda genital bölgede, cinsel uyarılmaya duyarlı bazı erojen alanlar bulunur. Bu alanlardan en bilineni ise G noktasıdır. Vajen içerisinde yer alan G notası, hafif kabarık bir tepecik biçimindedir. Bu noktanın zamanla silikleşmesi ile cinsel hazda azalma ve orgazm olmada güçlük ortaya çıkabilir. Orgazm aşısı Ankara, hyaluronik asit veya yağ içeren dolgu maddelerinin enjekte edilmesi ile G noktasının tekrardan belirginleştirilmesini sağlar. G-shot veya G noktası büyütme olarak da bilinen bu işlem, kadınlarda görülen cinsel problemlerin tedavisinde yararlanılan bir estetik müdahaledir.

  Yazımızın devamında orgazm aşısı ile ilgili detaylı bilgi bulabilirsiniz. Ankara orgazm aşısı için kliniğimizle iletişime geçebilir ve Op. Dr. Meral Sönmezer’den randevu alabilirsiniz.

  Orgazm Aşısı Nedir?

  Orgazm aşısı, kadınlarda cinsel birliktelik sırasında alınan hazzın artırılması ve orgazmı kolaylaştırması için uygulanan bir estetik işlemdir. Kadınlarda, vajina içerisindeki en duyarlı bölge G noktasıdır. G noktasının, dolgu maddesi enjekte edilerek belirginleştirilmesi ise cinsel birliktelik sırasında alınan hazzı artırmaktadır. Bu sayede, kadınların daha kolay orgazm olmaları sağlandığı için bu yöntem orgazm aşısı olarak da bilinir.

  G noktası büyütme işlemi olarak da adlandırılan orgazm aşısı, ilk olarak Amerika Birleşik Devletleri’nde uygulanmaya başlanmıştır. Günümüzde, Türkiye’de de birçok kadın tarafından tercih edilen orgazm aşısı, kadınların cinsel hayatlarında karşılaştıkları problemlerin çözümünde oldukça etkilidir.

  G Noktası Nedir?

  Orgazm aşısı, kadınlarda G noktasının bulunduğu alana enjekte edilerek gerçekleştirilir. G noktası, vajinanın içerisinde yer alan, kılcal damarlar ve sinir ağı açısından zengin bir bölümdür. Bu nedenle, bu alana yapılacak estetik bir müdahale ile cinsel birliktelikten alınan haz, hem kadınlar, hem de erkekler için artırılabilir.

  Vajina girişinden 3-8 cm kadar içeride bulunan G noktası, 1-2 cm çapında bir tepeciktir. Vajinanın diğer kısımlarına kıyasla daha kabarık olan bu alan,  sinir ağı yönünden zengin olması nedeniyle oldukça hassastır. İsmini, onu keşfeden Alman jinekolog Dr. Gräfenberg’den alan G noktası, 1950’li yıllarda yapılan çalışmalarla kadın cinselliği açısından oldukça önemli hale gelmiştir. Dr. Gräfenberg’in çalışmaları, bu noktanın kadın orgazmı üzerinde oynadığı önemli rolü ortaya çıkartmıştır.

  G noktası, kılcal damalar ve sinir ağı açısından zengin olmakla beraber, vajina içerisindeki skene bezlerinin de bulunduğu alandır. Skene bezleri, cinsel uyarılma yaşandığında, özel bir salgı üreterek, vajen içinin daha ıslak ve kaygan olmasını sağlarlar. Salgılanan bu sıvı sayesinde, kadınların orgazm olması çok daha kolaylaşmaktadır.

  Orgazm Aşısı Nasıl Yapılır?

  G-shot olarak da bilinen orgazm aşısı, cerrahi bir müdahale içermez. Bu nedenle oldukça kolaydır ve kısa sürede uygulanabilir. İşlem sırasında hastanın G noktasının yeri, jinekolojik muayene ile tespit edilir. Bunun için ilk olarak hasta, jinekolojik muayene masasına alınır. Normal jinekolojik muayenelerde de kullanılan vajinal spekulum isimli alet, vajinaya yerleştirilir. Bu sayede hekimin vajen içerisini daha net görebilmesi mümkün olur. Hekim tarafından yeri tespit edilen G noktasına, ince uçlu bir iğne yardımıyla dolgu maddesi enjekte edilir. Enjekte edilen dolgu maddesi, hyaluronik asit veya yağ içerir.

  İşlem esnasında hastalara, gerekli görüldüğünde lokal anestezi uygulanır. Bu sayede, enjeksiyon yapılırken hastada herhangi bir acı veya ağrı hissi oluşmaz. Uygulama, 15 dakika gibi kısa bir sürede tamamlanır.

  Orgazm aşısı ve diğer tüm kadın hastalıkları, doğum ve jinekolojik estetik uygulamaları için kliniğimizle iletişime geçebilir; randevu alabilirsiniz.

  Orgazm Aşısı Sonrası Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

  Orgazm aşısı, cerrahi bir işlem olmadığı için, hastalar genellikle işlemden hemen sonra gündelik hayatlarına dönebilirler. Genelde işlem sonrasında, herhangi bir istirahat veya ilaç kullanımına gerek duyulmaz. Orgazm aşısı sonrasında, cinsel perhiz uygulanmasına gerek yoktur. Aynı günün akşamında, cinsel birliktelik yaşamak mümkündür.

  O Noktası Büyütme Nedir?

  Orgazm aşısına ek olarak, cinsel hazzı artırıcılığıyla bilinen bir diğer estetik uygulama da O noktası büyütmedir. O-shot olarak da bilinen bu işlem, bir genital PRP uygulamasıdır. Hastanın kendi kanından elde edilen, trambosit yönünden zengin plazma, vajinadaki erojen bölgelere enjekte edilir. Bu sayede vajinal kas dokusunun gençleştirilmesi ve onarılması sağlanır.

  Ankara Orgazm Aşısı Fiyatları 2021

  Orgazm aşısı fiyatları klinikten kliniğe değişiklik gösterebilir. Orgazm aşısı esnasında kullanılan dolgu maddesinin kalitesi ve içeriği, fiyatlar üzerinde değişiklik yaratabilir.  Ankara orgazm aşısı fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için kliniğimizle iletişime geçebilir; Op. Dr. Meral Sönmezer’den randevu alabilirsiniz.


  Open chat
  Whatsapp'tan Bize Yazın