Vajina Beyazlatma Ankara

  Kadınlarda genital bölgede meydana gelen deformasyonlar, renk ve şekil bozuklukları estetik görünüm üzerinde olumsuz etkileri olan faktörlerdir. Vajinal bölgede genetik faktörlere bağlı olarak veya zamanla oluşan bu deformasyonlardan biri de, cilt renginde meydana gelen kararmadır. Bu durum, genital bölgenin dış kısmında olabileceği gibi, kasıklar ve bacakların iç kısımlarına kadar da uzanabilir. Ortaya çıkan bu kararma, kadınlarda olumsuz beden algısı ve özgüven problemlerini açığa çıkartabilir. Bu gibi durumlarda, vajina beyazlatma işlemine başvurularak deri renginin tekrardan açılması sağlanır. Vajina beyazlatma Ankara işlemi birçok farklı yöntem ile gerçekleştirilebilir.

  Yazımızın devamında vajina beyazlatma ile ilgili detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. Ankara vajina beyazlatma işlemi için kliniğimizle iletişime geçebilir ve Op. Dr. Meral Sönmezer’den randevu alabilirsiniz.

  Vajina Beyazlatma Nedir?

  Vajina beyazlatma Ankara işlemi, genital bölgenin vulva gibi dış kısımlarında, kasıklarda ve bacak içlerinde meydana gelen renk koyulaşmasının giderilmesi işlemidir. Bir tür genital estetik uygulaması olan vajina beyazlatma,  son yıllarda kadınlar tarafından en çok rağbet gören uygulamalardan bir tanesidir.

  Genital bölgenin dış kısımlarında meydana gelen kararma birçok farklı sebeple oluşabilmektedir. Genetik faktörler, hormonal değişiklikler, ağda veya lazer gibi epilasyon uygulamaları sonucunda oluşabilen bu kararma, klinik ortamda gerçekleştirilen vajina beyazlatma işlemi ile giderilebilir. Lazer uygulaması ile gerçekleştirilen vajina beyazlatma işlemi, oldukça pratik bir uygulamadır. Cerrahi bir müdahale içermediği için kolayca tamamlanabilir. Kısa sürede uygulanan ve kalıcı etki gösteren lazerle vajina beyazlatma işlemi, ciltteki kararmaların giderilmesini sağlar.

  Genital Bölgede Kararma Neden Olur?

  Kadınlarda genital bölgenin dış kısmını oluşturan alanlarda, zamanla renkte koyulaşma ve kararmalar görülebilir. Renk koyulaşmasına neden olan başlıca faktörler;

  • Genetik ve fizyolojik yapı,
  • Hormonal değişiklikler,
  • Kullanılan doğum kontrol hapları,
  • Polikistik over sendromu,
  • Sentetik iç çamaşırı kullanılması,
  • Ağda veya lazer epilasyon uygulamaları olarak karşımıza çıkar.

  Bu gibi nedenlerle, melanin hücreleri çoğalarak, deri renginde koyulaşma ve kararma olmasına neden olur. Vajina beyazlatma işlemi, bu melanin hücrelerine müdahale edilmesi ile gerçekleştirilir. Ankara vajina beyazlatma hakkında tüm sorularınız için kliniğimizle iletişime geçebilir ve randevu alabilirsiniz.

  Vajina Beyazlatma Nasıl Yapılır?

  Vajina beyazlatma işlemi, birçok farklı uygulama ile gerçekleştirilebilir. Ancak, en kalıcı çözüm sunan ve en pratik yöntem, lazerle vajina beyazlatma işlemidir. Lazer ışınlarının kullanıldığı bu yöntemde, deri altındaki renk pigmentlerinin parçalanması sağlanır. Bu sayede, derideki kararmalara neden olan melanin pigmenti hücreleri ortadan kaldırılır. İşlem esnasında, derinin üst tabakası olan epidermis, lazer ışınlarının uyguladığı termal etki ile soyulur. Böylece, cildin yenilenmesi; canlı ve parlak, pembemsi renkte bir cildin açığa çıkması sağlanır.

  Lazerle vajina beyazlatma işlemi, ortalama 20-30 dakikada tamamlanan bir uygulamadır. İşlem öncesinde, lokal anestezi uygulandığı için hastada herhangi bir acı hissi oluşmaz. Genellikle, istenilen sonuca ulaşmakta tek bir seans yeterli olur. Lazerle vajina beyazlatma işleminin tam etkisi, işlemden sonraki bir ay içerisinde açığa çıkar. Net sonuçların görülebilmesi için, ortalama 30 gün beklemek gerekebilir.

  Vajina Beyazlatma İşlemi Sonrasında Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

  Lazerle vajina beyazlatma işlemi cerrahi bir müdahale olmadığı için, işlem sonrasında hastalar hemen taburcu edilir. Uygulamanın tamamlanmasının akabinde, hastalar günlük yaşantılarına dönebilirler.

  Uygulama sonrasında, bölgede hafif bir yanma hissi oluşabilir. Bu hissin giderilmesi için gerekli görüldüğü durumlarda, anestezi kremleri kullanılabilir. Ayrıca, hekiminiz cildin kendini yenilemesini hızlandırmak için birtakım kremler de önerebilir. Hekiminizin önerdiği bu kremlerin, düzenli bir şekilde kullanılması gerekir.

  Lazerle vajina beyazlatma işlemi sonrasında, cinsel ilişki ile ilgili bir sınırlama getirilmez. Ancak, lazer uygulaması sonrasında hassaslaşan cildi korumak için birkaç gün süreyle, cinsel ilişkiden kaçınılması önerilir. Vajinadaki hassasiyet, hastadan hastaya değişen sürelerde geçer. Ancak genelde, birkaç gün içerisinde hassasiyetin ortadan kalktığı gözlemlenir. Bu hassasiyet durumu ortadan kalktıktan sonra, cinsel ilişkiye girilmesinde herhangi bir sakınca bulunmaz.

  Ankara Vajina Beyazlatma Fiyatları 2021

  Vajina beyazlatma işlemi, birçok farklı yöntem kullanılarak gerçekleştirilebilir. Klinik ortamda, lazerle vajina beyazlatma işlemi fiyatları ise klinikten kliniğe değişebilir. Lazer uygulaması, genellikle ilk seansta sonuç vermekle birlikte, ciltteki kararmaya bağlı olarak uygulanacak seans sayısı değişebilir. Ankara vajina beyazlatma fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için kliniğimizle iletişime geçebilir ve Op. Dr. Meral Sönmezer’den randevu alabilirsiniz.


  Open chat
  Whatsapp'tan Bize Yazın