Vajina Gençleştirme Ankara

  Günümüzde giderek artan sayıda kadın tarafından tercih edilen genital estetik uygulamalar, kadınların cinsel yaşamlarına oldukça pozitif katkılar sunmaktadır.  Genital bölgede zamanla meydana gelen deformasyonlar, hem hastaların psikolojisi üzerinde, hem de cinsel yaşam üzerinde olumsuz rol oynar. Vajinada genişleme, dudaklarda sarkma, genital bölgede kararma gibi deformasyonlar, zamanla kadınların kendilerine olan güvenlerini kaybetmelerine neden olabilir. Ayrıca, vajinal yapıdaki yıpranmalar, cinsel birliktelikten alınan hazzın düşmesine sebebiyet verir. Bu tür psikolojik ve fiziksel deneyimlerin sonucunda, kadınlarda cinsellikten kaçınma benzeri cinsel işlev bozuklukları ortaya çıkabilir. Başvurulan vajina gençleştirme gibi estetik uygulamalar ise yaşanan bu sorunların çözümünde etkin rol oynamaktadır. Vajina gençleştirme Ankara ve diğer tüm kadın hastalıkları, doğum, jinekolojik estetik uygulamaları için kliniğimizle iletişime geçebilir; randevu alabilirsiniz.

  Yazımızın devamında vajina gençleştirme ile ilgili detaylı bilgi bulabilirsiniz.  Ankara vajina gençleştirme uygulamaları için kliniğimizle iletişime geçebilir ve Op. Dr. Meral Sönmezer’den randevu alabilirsiniz.

  Vajina Gençleştirme Ankara Nedir?

  Birçok farklı nedene bağlı olarak zamanla, vajinanın yapısında yıpranmalar ve deformasyonlar ortaya çıkabilir. İlerleyen yaş, gerçekleştirilen doğumlar gibi nedenlerle, vajinada genişleme ve sarkma meydana gelebilir. Vajina rejüvenasyonu olarak da bilinen vajina gençleştirme uygulaması ile yıpranmış bu dokunun tekrardan gençleştirilmesi mümkündür.

  Vajina gençleştirme Ankara işlemi, vajinal dokudaki genişlemenin boyutuna bağlı olarak ameliyatlı ve ameliyatsız olarak gerçekleştirilebilir. Yıpranma, genişleme ve sarkmanın çok yoğun olduğu durumlarda, vajina daraltma operasyonuna başvurulabilir. Vajina daraltma ameliyatı ile yıpranmış dokular cerrahi müdahale ile sıkılaştırılır. Vajina içerisindeki doku fazlalığı çıkartılarak daraltma sağlanır.

  Vajinadaki genişlemenin daha az miktarda olduğu durumlarda ise lazerle vajina gençleştirme uygulamasına başvurmak mümkündür. Bu yöntemde, ısı kontrollü radyofrekans ile ameliyatsız olarak vajina daraltılmakta ve dokular gençleştirilmektedir.

  Vajina Neden Genişler?

  Vajinada genişlemeye neden olan birçok farklı faktör vardır. Bu faktörler arasında, en sık karşılaşılanları hamilelik ve yapılan normal doğumlardır. Hamilelik sürecinde büyüyen rahim, karın iç basıncında artış olmasına ve genital organların aşağı doğru itilmesine neden olur. Vajina, vajen girişinden rahme kadar uzanan ve kas dokusundan oluşmuş, oldukça esnek bir kanaldır. Bu kanal, vajinal doğum esnasında, bebeğin geçiş yapabilmesi için 15 cm’e kadar genişleyebilir. Hem hamilelik sürecinde, hem de doğumda genital yapının bu şekilde zorlanması, vajina yapısında genişleme gibi yapısal değişikliklerin meydana gelmesine neden olur.

  Vajina Genişlemesi Hangi Sorunlara Yol Açar?

  Hamilelik, doğum, ilerleyen yaş gibi sebeplerle ortaya çıkan yapısal yıpranmalar, vajinanın kas dokusunun esnekliğini kaybetmesine neden olabilir. Bunun sonucunda ise cinsel birliktelik sırasında, vajina penisi tam olarak saramaz. Bu durum, kadınların cinsel birliktelikten aldığı hazzın önemli ölçüde azalmasına neden olabilir. Cinsel hazzın azalmasıyla birlikte, orgazm olmada güçlük yaşanmaya başlanabilir. Ayrıca, pelvik kasların yıpranması ve gevşemesi, idrarın tutulmasını da zorlaştırır. İdrar kontrolü üzerinde önemli işlevleri olan pelvik taban kaslarının güçsüzleşmesi, idrar kaçırma sorununa neden olabilir.

  Vajina Gençleştirme Ankara Kimlere Yapılır?

  Vajinal yapıdaki genişleme ve yıpranmanın çok yüksek seviyede olmadığı hastalarda, ameliyatsız bir yöntem olan lazerle vajina gençleştirme işlemine başvurulabilir. Vajinal genişlemenin çok yoğun olarak görüldüğü hastalarda ise vajinoplasti olarak da bilinen, vajina daraltma ameliyatına başvurulabilir.

  • Cinsel hazda düşüş yaşayan,
  • Orgazm olma güçlüğü çeken,
  • İdrar kaçırma problemi olan,
  • Vajinal kuruluk veya ilişki sırasında ağrı hisseden,
  • Genital bölgede şekil bozuklukları olan hastalarda, vajina gençleştirme işlemine başvurmak mümkündür.

  Vajina gençleştirme Ankara ve diğer tüm kadın hastalıkları, doğum, jinekolojik estetik uygulamaları için kliniğimizle iletişime geçebilir; randevu alabilirsiniz.

  Lazerle Vajina Gençleştirme Nedir?

  Lazerle vajina gençleştirme işlemi, ameliyata gerek kalmaksınız, vajinal dokunun sıkılaştırılmasını ve daraltılmasını sağlar. Lazer uygulaması ile radyofrekansın ısıtıcı ve sıkılaştırıcı etkisinden yararlanılır. Bu yöntemle vajinada hem daralma sağlanır, hem de zamanla düzleşen vajina yapısı, tekrardan kıvrımlı hale getirilir.

  Lazerle Vajina Gençleştirme Nasıl Yapılır?

  Lazerle vajina gençleştirme işlemi, cerrahi bir operasyon olmaması nedeniyle oldukça kısa sürede tamamlanan ve kolay bir uygulamadır. Hastada herhangi bir ağrı veya acı hissine yol açmaz. Bu nedenle, lokal veya genel anesteziye gerek duyulmaz.

  Lazerle vajina gençleştirme işleminde, vajinanın içerisine bir prob yardımıyla lazer ışınları verilir. İşlem sonrasında, hastalar hemen normal hayatlarına dönebilirler. Genellikle tek seans yeterli olmakla birlikte, bazı hastalarda birkaç uygulama daha yapılması gerekebilir.

  Ankara Vajina Gençleştirme Fiyatları 2021

  Vajina gençleştirme uygulamaları, hastada görülen doku deformasyonunun şiddetine bağlı olarak ameliyatlı veya ameliyatsız olarak yapılır. Bu nedenle fiyatlar değişiklik gösterebilir. Lazerle vajina gençleştirme fiyatları ise klinikten kliniğe farklılaşmaktadır. Ankara vajina gençleştirme fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için kliniğimizle iletişime geçebilir ve randevu alabilirsiniz.


  Open chat
  Whatsapp'tan Bize Yazın