Vajinoplasti Ankara

  Vajina daraltma olarak da bilinen vajinoplasti, vajen içerisindeki deformasyonların giderilmesinde başvurulan bir genital estetik uygulamasıdır. Genetik faktörler, ilerleyen yaş, yapılan doğumlar gibi nedenlerle vajen içerisindeki dokular deforme olabilir. Vajinada meydana gelen bu deformasyon ve genişleme, estetik müdahale ile düzeltilebilir. Vajinoplasti Ankara, cerrahi bir estetik operasyondur.  Cerrahi yöntemle gerçekleştirilen bir estetik operasyon olan vajinoplasti, vajinada daralma ve toparlanma sağlar. Bu sayede, kadınlarda psikolojik açıdan rahatsızlık uyandıran, cinsel hazzı azaltabilen ve orgazm güçlüğüne neden olan vajinal yıpranma giderilmiş olur.

  Yazımızın devamında vajinoplasti ile ilgili detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. Ankara vajinoplasti ve diğer tüm estetik jinekoloji uygulamaları için kliniğimizle iletişime geçebilir; Op. Dr. Meral Sönmezer’den randevu alabilirsiniz.

  Vajinoplasti Nedir?

  Kadınlarda genital bölgenin bir bileşeni olan vajinada, birçok farklı nedene bağlı olarak yıpranma ve gevşeme meydana gelebilir. Özellikle ilerleyen yaş ve yapılan vajinal doğum sayısı, vajinal deformasyon üzerinde etkili olmaktadır. Ayrıca, genetik faktörler nedeniyle doğuştan veya zamanla vajinada genişleme ve deformasyonla karşılaşmak mümkündür. Bu tür durumlarda, esnekliğini yitirmiş vajinanın tekrardan toparlanıp sıkılaştırılması için vajinoplastiye başvurulur.

  Vajinoplasti Ankara, cerrahi bir estetik operasyondur. Operasyon esnasında, gevşemiş ve zarar görmüş doku ve kaslar, cerrahi olarak sıkılaştırılır.  Bu sayede, yıpranmış olan kas ve dokular nedeniyle yaşanan cinsel hazda azalma ve orgazm güçlüklerinin önüne geçilir. Bu açıdan vajinoplastinin, kadınların sağlıklı bir cinsel hayata sahip olabilmesi için oldukça önemli ve etkili bir uygulama olduğunu söylemek mümkündür.

  Ankara vajinoplasti ameliyatı hakkında detaylı bilgi almak için kliniğimizle iletişime geçebilir; Op. Dr. Meral Sönmezer’den randevu alabilirsiniz.

  Vajinoplasti Nasıl Yapılır?

  Vajinoplasti, cerrahi bir müdahale olduğu için ameliyathane ortamında gerçekleştirilir. Hasta, lokal veya genel anestezi altındayken, vajina girişinden itibaren 6-7 cm’lik alanda daraltma işlemi gerçekleştirilir. Bu işlem esnasında, gevşemiş olan fazla dokular, vajinadan çıkartılır. Ayıca, vajen içerisindeki kas ve dokular da, özel ipliklerle dikilerek sıkılaştırılır. Böylece, vajina hem fazla dokulardan arındırılarak toparlanmış, hem de sıkılaştırılarak daraltılmış olur. Ancak, vajinal dokudaki yıpranma her hastada aynı şekilde görülmeyeceği için vajinoplasti operasyonu da, hastadan hastaya değişiklik gösterebilir. Vajina daraltma operasyonu, her hasta için kişisel olarak planlanır ve uygulanır.

  Operasyon anestezi altında gerçekleştirildiği için hastalar ağrı veya acı hissetmezler. Ameliyat süresi hastadan hastaya değişebilmekle beraber, ortalama 30-60 dakika arasındadır.

  Vajinoplasti Sonrası Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

  Vajinoplasti ameliyatı sonrasında, hastalar ortama 1-2 gün içerisinde günlük aktivitelerine dönebilir. Genellikle, operasyon sonrasında ortalama 5 saatlik bir dinlenme yeterli olmakta ve hastalar aynı gün taburcu edilmektedir.

  Vajinoplasti operasyonu esnasında, genellikle kendiliğinden eriyen dikiş ipleri kullanılır. Bu nedenle, hastanın tekrardan dikiş aldırmaya gitmesi gerekmez. Dikişler genellikle 7-15 gün içerisinde kendiliğinden eriyerek kaybolur. Fakat operasyondan sonra, uzman hekimin yönlendirmesine bağlı olarak, mutlaka kontrol muayenesine gidilmesi gerekir. Bunun yanı sıra operasyon sonrasında dikkat edilmesi gereken konularda hekiminiz size doğru yönlendirmeleri yapacaktır.

  Vajinoplasti ameliyatı sonrası dikkat edilmesi gereken genel hususlar;

  • Ameliyat günü, operasyondan 6-8 saat kadar sonra ayakta duş alınabilir.
  • Ameliyat sonrasında 4-6 hafta boyunca havuz, sauna, deniz vb. ortamlara girilmemesi gerekir.
  • Cinsel ilişki, ameliyattan sonraki 4-6 hafta boyunca sakıncalı olabilir. Hekiminiz, ameliyat sonrasındaki kontrol muayenelerinde sizi cinsel ilişki serbestliği konusunda bilgilendirecektir.

  Vajinoplasti Ameliyatı Öncesinde Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir?

  Vajinoplasti ameliyatı için en uygun dönem, genellikle regl bitişi sonrasıdır. Ancak, yine de ameliyat süreci, hastadan hastaya değişiklik gösterebilir. En doğru uygulama için uzman hekimin hasta özelinde yapacağı planlamayı dikkate almak gerekir.

  Vajinal bir enfeksiyonun varlığı, ameliyatı olumsuz etkileyebilir. Bu nedenle, vajinoplasti ameliyatı öncesi, vajinal muayene ile herhangi bir enfeksiyon olup olmadığına bakılması gerekir. Hastanın başka herhangi bir hastalığı olup olmadığını, kullandığı ilaçları hekimiyle paylaşması da, hasta için en doğru uygulamaların belirlenmesinde önemlidir.

  Hastaların vajinoplasti ameliyatı öncesinde, 4-6 saattir herhangi bir yiyecek veya içecek tüketmemiş olmaları gerekir.

  Ankara Vajinoplasti Fiyatları 2021

  Vajinoplasti ücretleri klinikten kliniğe değişiklik gösterebilir. Ayrıca, ameliyat esnasından kullanılacak olan anestezi yöntemi de fiyatlar üzerinde belirleyici olmaktadır. Ankara vajinoplasti fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için kliniğimizle iletişime geçebilir ve Op. Dr. Meral Sönmezer’den randevu alabilirsiniz.


  Open chat
  Whatsapp'tan Bize Yazın